A TTC-10
Egy átlag dohányosnak 1 évig méregteleníti a cigarettáját.
A TTC-10 HASZNÁLATA
A TTC-10 olyan különleges formatervezés, hogy elférhet egy cigarettás dobozban, hiszen mérete megegyezik egy átlagos cigaretta méretével. Miután kibontunk egy új cigarettás dobozt, és kiveszünk belőle egy cigarettát, annak a helyére betesszük a TTC-10-et, és a dobozban hagyjuk mindaddig, amíg az utolsó cigaretta is el nem fogy. Mindez körben ismétlődő folyamat, a régi és üres dobozból áthelyezzük az újba. A TTC-10-ben a zeolit granulátum magas abszorpciós képességének köszönhetően a dobozban lévő minden szál cigaretta káros anyagát magába gyűjti, a legintenzívebb felszívódás a TTC-10 közvetlen közelében lévő cigarettákból történik, ezért ezeket kellene elsőként felhasználni. A TTC-10 közvetlen közelében lévő cigarettáknak már 30 perc is elengedő a teljes méregtelenítési hatás eléréséhez. 24 óra elteltével a cigarettás dobozban lévő cigarettákból a káros anyagok legnagyobb része kitisztul, míg a méregtelenítés maximális hatásának eléréséhez 48 óra szükséges.
A TTC-10 500 doboz cigaretta méregtelenítéséhez elegendő, ezt követően ki kell cserélni. Kettő és ennél több TTC-10 használata egy dobozban arányosan felgyorsítja a dobozban lévő cigaretták áttisztítását.
A TTC-10 500 doboz cigaretta méregtelenítéséhez elegendő, ezt követően ki kell cserélni. Kettő és ennél több TTC-10 használata egy dobozban arányosan felgyorsítja a dobozban lévő cigaretták áttisztítását.
A dohányban lévő legismertebb káros anyagok mellett, mint amilyenek a nikotin, a kátrány, a szén-dioxid és a dohányfüstöt tartalmazó levegőben lévő gázok, összesen 43 rákkeltő, valamint 4000 egyéb káros anyag ismert, és ezek közül egyetlenegy sem számít hasznosnak. A dohányipar a cigarettákba a felsoroltakon kívül még 600 fajta kémiai komponenst is hozzáad. A ként a rossz minőségű dohány sárga színének eléréséhez használják. Az ólom a megfelelő íz eléréséhez szükséges, és emiatt érzik a dohányosok gyakran a fém utóízét. A nedvesség stabilizálásának eléréséhez fagyásgátlót adagolnak. Azbesztrost szükséges ahhoz, hogy ne kerüljön sor a hamu szétszóródására, a fehérkés szín eléréséhez pedig titán-dioxidot adagolnak. Ehhez még annyit lehetne hozzáfűzni, hogy csakis nagy mennyiségű radioaktivitással lehet "minőségi" dohányt termeszteni. Végezetül meg kell említeni, hogy a papír és a dohány égésekor szelén-hidrogén keletkezik, ami kétszázszor mérgezőbb a ciánhidrogén-savnál.